Spolupracující weby

www.bazartuning.com

 

TUNING KLUBY

Tuto stránku připravujeme !

Návštěvnost

MP-Design » Články » Jak lepit
Lepení za mokra Lepení za sucha

      - je vhodné použít u složitých a velkých polepů.Při mokrém lepení se reakce lepidla k dosažení konečné přilnavosti prodlužuje, výsledek je ale většinou mnohem lepší. Jako kapalinu lze použít vodu v poměru: do 1 litru vody přidáme 1-4 kapky saponátu  (ne více!!!) nebo speciální aplikační kapalinu .

     - tato metoda je vhodná pro jednoduší polepy malých rozměrů, ale pozor, jakmile se jednou přilepí, lze je jen těžko bez poškození odlepit.

Postup lepení je stejný jako mokrou metodou bez aplikace kapaliny.

1. Důkladně očistíme povrch lihem, benzinem, ředidlem, popř. odstraňovačem silikonu.

2 . Pečlivě rozměříme umístění samolepky, při polepu obou boků dbáme na stejné umístění. 
3. Zafixování samolepky - přilepíme si asi 2cm přenášecí fólie a tím si zajistíme, že umístění bude na přesně vyměřeném místě. 

4. Odlepení podkladového papíru -odlepujeme postupně podkladový papír a dbáme aby všechny části samolepky zůstali na přenášecí fólii.

5. Aplikace kapaliny- lepíme li mokrou metodou nastříkáme rozprašovačem aplikační kapalinu nebo vodu se saponátem v daném poměru.
6. Lepení samolepky- Samolepku postupně přitlačujte od jednoho konce k druhému a vytlačujeme aplikační kapalinu. Důkladně stěrkou přitlačíme.

7. Sejmutí přenášecí fólie- pro lepší přilnavost je lepší počkat 1 hodinu a pak postupně odlepit přenášecí fólii, pokud možno, aby byla co nejblíže lepené ploše.

8. Konečné úpravy- samolepku opatrně očistíme hadříkem a po dobu 10 dnů neumýváme aby lepidlo dokonale zaschlo. Pak je možné běžně umývat i v myčce.

V případě jakýchkoli nejasností či dotazu nás kontaktujte, rádi Vám poradíme.


13. 5. 2009 18:21:44